کلینیک سلامت:

کلینیک سلامت

در کلینیک سلامت ابتدا میپردازیم به تعریف سلامت:

واژه سلامت عبارت است از تأمین رفاه کامل جسمی. و روانی و اجتماعی انسان.  و بهداشت عمومی . بنا بر تعریف سازمان بهداشت. جهانی، تندرستی تنها فقدان بیماری یا نواقص. دیگر در بدن نیست بلکه «نداشتن هیچ‌گونه .مشکل روانی، اجتماعی، اقتصادی و سلامت .جسمانی برای هر فرد جامعه است.

امروزه اهمیت توسعه بهداشت عمومی برای برقراری عدالت اجتماعی .در حوزه سلامت بر هیچ‌کس پنهان نیست.

سلامتی جسمی شامل همه قابلیت‌های جسمی بدن است. به فرد .یا پدیده‌ای که دارای تندرستی باشد، تندرست یا سالم گفته می‌شود.

حس تندرستی در افراد متفاوت است و دو فرد در شرایط جسمانی یکسان ممکن است. قضاوت متفاوتی در مورد تندرستی خود یا دیگران بکنند. برای نمونه یک فرد معلول می‌تواند. خود را کاملا تندرست حس کند در حالی که اطرافیانش او را ناسالم بدانند. البته افرادی که بیماری‌های شدید. دارند معمولا از سوی خود و دیگران سالم به‌شمار نمی‌آیند.

کلینیک سلامت مردان:

سلامت مردان، فقط با توجه به بیماری‌هایی که آن‌ها را در معرض خطر قرار می‌دهد. تهدید نمی‌کند؛ بلکه می‌تواند در اثر رعایت نکردن. سبک زندگی سالم هم به خطر بیفتد. سلامت مردان را می‌توان با چند توصیه کاربردی به ان‌ها تامین کرد: ورزش منظم و روزانه، مصرف روزانه حداقل ۵ وعده میوه .و سبزی خام و تازه، کاهش .مصرف غذاهای. سرخ‌شده، کم کردن. مصرف چربی و نوشیدن حداقل ۸ لیوان آب ساده در طول روز. سلامت مردان با .یک عامل به ظاهر ساده دیگر هم به خطر می‌افتد و ان عامل، چیزی نیست جز نور افتاب. نور افتاب می‌تواند سلامت .مردان را از نظر ابتلا به پیری زودرس پوست یا حتی سرطان پوست به خطر بیندازد.

کلینیک سلامت زنان:

سلامت زنان یکی از مهم‌ترین مسائل در زندگی زنان است. زنان باید به سلامت خود اهمیت بدهند. تا بتوانند سلامت دیگر اعضای خانواده را تضمین کنند. سلامت زنان شامل تغذیه مناسب، حفظ تناسب اندام، انجام آزمایش‌های غربالگری. انجام چکاپ‌های ماهانه و توجه به زیبایی و سلامت پوست. و مو است. سلامت زنان از دوران بلوغ، اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. از انجایی که دختران جوان، باید. برای بارداری آماده شوند، نیاز به پیگیری بیشتری برای حفظ سلامتی خود دارند. روزانه ۳۰ دقیقه ورزش، می‌تواند به حفظ سلامت زنان و تناسب اندام آن‌ها کمک کند. برای داشتن اندامی متناسب، زنان باید تغذیه مناسبی نیز داشته باشند. اکثر زنان، به دلیل دوره‌های قاعدگی، بارداری و یائسگی، در زندگی، دچار کمبودهایی هستند .که باید به آن‌ها توجه شود.

برای توجه به سلامت زنان، نیاز به انجام آزمایش‌هایی از قبیل تست پاپ‌اسمیر. ماموگرافی، ازمایش کامل خون، ازمایش‌ها غربالگری سرطان‌های زنانه مانند سرطان رحم، سرطان تخمدان. و سرطان پستان است. سلامت زنان از نظر روانشناختی نیز باید تامین شود. بسیاری از زنان. به ویژه زنان خانه‌دار، به دلیل ابتلا به روزمرگی دچار افسردگی می‌شوند و همین حس بد به سایر اعضای خانواده نیز منتقل می‌شود. بیماری‌هایی مانند چاقی، دیابت، پوکی استخوان و مشکلات قلبی عروقی همیشه در کمین زنان هستند. سلامت .زنان حتی در سنین یائسگی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

کلینیک سلامت درمانگاه موعود

 

سلامت کودکان:

علاوه بر تربیت و حمایت، یکی دیگر از مهمترین وظایف پدر و مادر در بزرگ کردن. فرزندان، توجه به سلامت کودکان است. کودکان، موجودات حساس و بی‌پناهی هستند که نیاز به حمایت صد درصدی پدر و مادر دارند. برای اینکه .سلامت کودکان تضمین شود، بهترین کار این است که از همان دوران بارداری و حتی پیش از آن، به نیازهای .کودک توجه شود. سلامت کودکان، شامل حوزه‌های مختلفی از جمله سلامت جسم، سلامت روان، نحوه .برخورد با کودکان و تربیت ان‌ها می‌شود. به منظور حفظ سلامت کودکان، والدین موظف هستند بهترین شرایط زندگی را برای کودک فراهم کنند. ایجاد محیطی ارام و امن، تأمین نیازهای کودک از نظر پوشاک، خوراک و تحصیل و رسیدگی به امور تربیتی کودک، فاکتورهای اولیهٔ تضمین سلامت کودکان هستند.

کودکان همواره در حال رشد هستند. بنابراین باید به تغذیه ان‌ها و دریافت کامل. مواد معدنی و ریزمغذی‌ها توجه ویژه‌ای شود. اگر سلامت کودکان نادیده گرفته شود، کودک با مشکلات بسیاری در آینده روبه‌رو خواهد شد و چه بسا مشکلات تا آخر عمر همراه او باشند. در حوزه سلامت کودکان، مبحث سلامت روان بسیار حائز اهمیت است. اگر والدین از سلامت روانی برخوردار نباشند. و محیط خانه برای کودک به نحوی نباشد که. از بودن در آن لذت ببرد، در آینده با فردی روبه‌رو خواهیم بود .که همانند والدین خود اطرافیان را آزاد دهد.

والدینی که به سلامت کودکان اهمیت می‌دهند، به کمک بازی و تفریح، مسائل تربیتی را به ان‌ها اموزش می‌دهند. امروزه بازی‌ها و کتاب‌های بسیاری در دسترس هستند که اخلاقیات. و آداب صحیح انجام هر کاری را به کودک آموزش می‌دهند. به منظور تأمین سلامت کودکان، بهتر است .مادر براساس یک برنامه منظم، به تغذیه و واکسیناسیون. کودک رسیدگی کند. سلامت کودکان برای جامعه نیز مهم است. به همین خاطر بخش پزشکی کشور از ابتدای بارداری مادران به دنبال غربال کردن کودکان و در صورت امکان درمان آن‌ها است. در دوران کودکی و مدرسه نیز ازمایش‌های. غربالگری و واکسیناسیون جمعی انجام می‌شود تا به تدریج برخی از بیماری‌ها به‌طور کلی در جامعه ریشه‌کن شود تا جامعه در آینده متحمل هزینه‌های بیشتری برای درمان نشود.

 

instagram.com/mouodclinic(صفحه اینستاگرام کلینیک موعود)

    instagram.com/mouodclinic(صفحه اینستاگرام کلینیک موعود)