مزوتراپی مو

مزوتراپی مو-مزوتراپی پوست

جهت اطلاع از قیمتها و پکیج های تخفیفی حتما به پیج اینستاگرام ما سر بزنید:(کلیک کنید)

جوانسازی و تقویت پوست از طریق استفاده از فرایند‌های زیبایی متعددی قابل دست‌یابی است. در این عنوان سعی داریم تا به یکی از روش‌های تزریقی رایج در تقویت و جوانسازی پوست صورت اشاره داشته باشیم. مزوتراپی صورت یکی از فرایند‌های کاملا غیرتهاجمی در این زمینه است.

اگر بخواهیم نگاهی اجمالی به پروسه جوانسازی و تقویت پوست با مزوتراپی صورت داشته باشیم؛ درست همانند استفاده از ترکیبات مزوتراپی در مزوتراپی مو که موجب تغذیه فولیکول‌های مو و رویش مجدد موی سر می‌شود؛ مزوتراپی صورت هم با هدف تغذیه بافت پوست صورت با استفاده از تزریق ترکیباتی صورت می‌گیرد که برای تغذیه و تقویت سلول‌های بافت صورت در نظر گرفته شدند.

این ترکیبات عمدتا از جنس آنزیم، هورمون و ویتامین هستند که به بهینه‌سازی بافت پوست صورت و بازیابی سلولی در نواحی مختلف صورت کمک می‌کنند. این فرایند برای پوست نواحی صورت گردن مناسب است و به عنوان یکی از رایج‌ترین فرایندهای موجود برای چربی‌زدایی در نواحی تزریق شده مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به مراحل و ترکیبات، مزایا، تعداد جلسات، عوارض جانبی و هزینه مزوتراپی صورت.

مزوتراپی صورت چیست ؟

مزوتراپی صورت از فرایندی ساده تشکیل شده که نیاز به دقت و توجه بالایی برای تزریق دارد. ترکیبات موردنیاز برای تزریقات مزوتراپی با استفاده از سوزن و بدون نیاز به جراحی؛ فرایند بازیابی سلولی را در نواحی مختلف صورت به همراه دارد، به خصوص نواحی آسیب‌دیده و برخوردار از جای زخم و برش. علاوه بر این راهی مناسب برای زدودن چربی‌های موجود در نواحی تزریقی هم محسوب می‌شود.

مزوتراپی صورت عموما با تزریق هیالورونیک اسید (Hyaluronic Acid) صورت می‌گیرد. ترکیبات دیگرِ مورد استفاده در این تزریق‌ها به صورت محلول در هیالورونیک اسید قرار دارند که وارد سطح زیرین پوست می‌شوند. تغذیه، نقویت و زدودن چربی‌های سطح زیرین را به همراه دارند. در ادامه به تعدادی از این مکمل‌های محلول در تزریقات مزوی صورت اشاره خواهیم داشت:

 • ویتامین‌های محلول در هیالورونیک اسید.
 • فاکتورهای پپتاید (نوعی آمینو‌اسید دارای اتصال کوتاه).
 • فاکتورهای رشد مخصوص آبرسانی و ارتقای سطح کیفی بافت پوست صورت.

مکانیزم مزوتراپی صورت

سابقا در عناوین مربوط به مزوتراپی مو و مزوتراپی برای لاغری، به تاثیرات شگفت‌انگیز ترکیبات مزوتراپی در سطوح تقویتی و چربی‌زادیی اشاره کردیم. در ترکیبات مزوتراپی صورت به طور معینی از ترکیبات تقویت کننده و لاغری برای جوانسازی و چربی‌زدایی صورت استفاده می‌شود.

مکانیزم ترکیبات تقویتی در مزوتراپی صورت با تغذیه و تحریک فرایند بازیابی سلولی در لایه‌های میانی پوست و تحریک آن‌ها به ساخت کلاژن و الاستین همراه است. به طوری که پس از استفاده از این ترکیبات در تزریق‌های مزوی صورت از پوستی با طراوت‌تر از قبل برخوردار خواهید بود.

مزایای تقویت و جوانسازی پوست با مزوتراپی صورت

 1. روشن‌کردن پوست و تنظیم رنگدانه‌های موجود در بافت پوست صورت.
 2. رفع پف و افتادگی پوست در اطراف چشم.
 3. رفع افتادگی پلک چشم..
 4. رفع چین و چروک‌های موقتی پوست صورت.
 5. درمان چاقی موضعی صورت.
 6. افزایش شادابی و طراوت پوست صورت.
 7. رفع سلولیت و تنظیم رنگدانه‌های پوستی.
 8. چربی‌زدایی و لیفت صورت.

عوارض جانبی تقویت و جوانسازی پوست با مزوتراپی صورت:

 1. امکان بروز حساسیت آنی یا حساسیت تاخیری که با تست مزوتراپی صورت قابل حل است.
 2. بروز التهاب یا تورم خفیف.
 3. امکان بروز عفونت در صورت عدم رعایت مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق.
 4. امکان ایجاد لکه‌های پوستی (پیگمنتیشن) در ناحیه مورد مداوا.
 5. امکان ایجاد کبودی ناحیه تزریق.
 6. امکان بروز جای زخم در محل تزریق.

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون فرایند‌های دیگر از جمله هایفو تراپی، میکرودرمی، میکرونیدلینگ، مزونیدلینگ، هیدرودرمی. پی آر پی، تزریق بوتاکس و تزریق ژل، لطفا از طریق هر یک از پل‌های ارتباطی با پشتیبانی ما در ارتباط باشید یا همین حالا با ما تماس بگیرید..

شماره تماس کلینیک:33851088-021

– دکتر مریم طاهری:

مطب 1: تهران، سعادت آباد، کلینیک پوست مو و زیبایی شفا
مطب 2: خاورشهر، فاز 2، درمانگاه تخصصی موعود

instagram.com/mouodclinic(صفحه اینستاگرام کلینیک موعود)