بهترین مرکز دیالیز و همودیالیز در تهران

بهترین مرکز دیالیز و همودیالیز در تهران مرکز تخصصی موعود است.ما این مژده را به شما می‌دهیم که دستگاه‌های دیالیز ما نو هستند و طول عمر پایینی دارند. از این رو منجر به افزایش طول عمر بیمار شما می‌شود. چرا که فرآیند دیالیز به بهترین وجه ممکن انجام می‌شود. این مرکز مجهز به بروزترین دستگاه‌ها است. با داشتن کادری مجرب و متخصص آماده و پذیرای شما بیماران عزیز به خصوص در منطقه شرق استان تهران است.  کلیه خدمات به بیماران دیالیزی در این مرکز اعم از آزمایش‌های لازم(ماهانه، سه ماهه و شش ماهه)، ویزیت پزشک نفرولوژیست و دریافت دارو رایگان است. از آنجا که این مرکز تخصصی دارای کیلینک تخصصی است، در صورت نیاز، بیمار به راحتی و به سرعت می‌تواند به سایر متخصصان دسترسی داشته باشد.  

تلفن تماس و رزرو نوبت:

021-33851088 داخلی 3

دیالیز در تهران | همودیالیز تهران

مرکز دیالیز و همودیالیز و پروسه دیالیز چیست؟

 

مرکز دیالیز و همودیالیز در تهران
مرکز دیالیز و همودیالیز در تهران

پیج اینستاگرام کلینیک موعود (کلیک کنید) دیالیز رایگان

دیالیز در تهران | همودیالیز تهران

مرکز همودیالیز تخصصی موعود در تهران واقع در شهرک خاورشهر آماده خدمت رسانی به شما مراجعین محترم می باشد.

 

ویژگی های یک مرکز دیالیز و همودیالیز مناسب کدام اند؟

هر یک از اعضای بدن وظیفه ای برعهده دارند. وظیفه کلیه ها تصفیه خون، پاکسازی آن از مواد زائد است. کلیه مواد زائد و اضافی را به مثانه می فرستد تا از طریق مجاری ادرار از بدن خارج شوند.

اگر کلیه ها دچار نارسایی و مشکلاتی شوند که نتوانند خون را تصفیه کنند، دیالیز این کار را انجام می دهد.

نارسایی کلیه زمانی صورت می گیرد که کلیه ها تنها 10 تا 15 درصد از عملکرد طبیعی خود را داشته باشند.

دیالیز درمانی برای بیماری های کلیوی است که در دهه های اخیر توسط پزشکان متخصص مورد استفاده قرار گرفته است. با کمک این روش مواد زائد، نمک و مایعات اضافی از بدن خارج می شوند و خون تصفیه می شود.

برای این کار معمولا از دستگاهی برای پاکسازی خون استفاده می کنند.

که در مرکز دیالیز موعود ارائه میشود.کلیه ها خون را تصفیه می کنند.سپس مواد زائد و مایعات اضافی را به مثانه می فرستند و از آنجا به صورت ادرار از بدن خارج می شود.

عملکرد کلیه ها

در صورتی که کلیه های فرد عملکرد طبیعی خود را نداشته باشند. ممکن است فرد دچار نارسایی کلیوی شده باشد.

در این صورت کلیه ها توانایی تصفیه خون را از دست می دهند. با به وجود آمدن چنین مشکلاتی، مواد و مایعات اضافی در بدن انباشته می شوند. و مقدار آن ها افزایش می یابد.

بدون یافتن راه حل و به کارگیری روش درمانی مناسب. مشکلات اساسی و جدی برای بیماران کلیوی به وجود خواهد آمد و حتی این وضعیت ممکن است. منجر به مرگ آن ها شود.برای پیشگیری از به وجود آمدن این شرایط وخیم. دیالیز می تواند خون را تصفیه  کند. مواد اضافی را از بدن فرد خارج نماید. دیالیز در مرکز دیالیز انجام می گردد.

مرکز دیالیز

چه زمانی بیمار باید به مرکز دیالیز مراجعه کند؟

هنگامی که بیماری کلیوی شدید و مزمن باشد. بیمار برای بهبودی و ادامه زندگی به این روش نیاز دارد. نارسایی شدید .کلیه ها معمولا زمانی اتفاق می افتد که کلیه ها حدود 85 تا 90 درصد از عملکرد طبیعی خود را از دست داده باشند. GFR ( نرخ فیلتراسیون گلومرولی ) کمتر از 15 باشد.

ویتامین های مورد نیاز برای سلامت کلیه ها:

 

دیالیز

کلیه ها میزان مایعات بدن را تنظیم می کنند، فشارخون را تثبیت می کنند. تولید سلول های قرمز خون را کنترل می کنند، میزان کلسیم و مواد معدنی بدن را تعدیل کرده. و مواد زائد بدن را از طریق ادرار دفع می کنند.

اگر کلیه ها به خوبی کار نکنند، مشکلاتی نظیر سنگ کلیه. التهاب کلیه و عفونت های مجاری ادراری روی می دهد یا حتی فشارخون افزایش می یابد. انواع گوناگونی از ویتامین ها می توانند سلامت کلیه ها را حفظ کنند که در ادامه به آنها اشاره می شود.

ویتامین B۱۲: این ویتامین که به کبالامین هم معروف است.ویتامینی محلول در آب است. که به تولید سلول های قرمز خون کمک می کند.اکسیژن و مواد مغذی را به کلیه ها می رساند، آسیب ناشی از رادیکال های آزاد به کلیه ها را ترمیم می کند. در فرآیند التیام نقش کمک کننده دارد. سلامت مغز استخوان را حفظ می کند. و از کم خونی، علامت شایع آسیب به کلیه ها و بیماری کلیوی در مرحله آخر، پیشگیری می کند. مواد خوراکی سرشار از این ویتامین عبارتند از جگر، ماهی، تخم مرغ، گوشت اردک، پنیرهای سفت و شیر تغلیظ شده.

ویتامین C: این ویتامین محلول در آب هم سرشار از آنتی اکسیدانی است. که موجب تقویت سیستم ایمنی شده. و از کلیه ها در مقابل آسیب حفاظت می کند.عملکرد کلیه ها را بهبود می بخشد، میزان پروتئین در ادرار را کاهش می دهد و به بدن در جذب آهن که برای انتقال خون، اکسیژن و مواد مغذی به کلیه ها ضروری است، کمک می کند. مواد خوراکی سرشار از ویتامین C عبارتند. از گواوا، توت فرنگی، گوجه فرنگی، توت سیاه، کرنبری، بلوبری، گیلاس، فلفل سبز شیرین، پرتقال و اسفناج.

ویتامین D: این ویتامین محلول در چربی موجب بهبود عملکرد کلیه ها می شود. مواد زائد و سمی را از کلیه ها خارج می کند، آسیب به کلیه ها را ترمیم می کند. ریسک بیماری های کلیوی را کاهش می دهد و به جذب کلسیم از مواد خوراکی کمک می کند. مواد خوراکی سرشار از ویتامین D شامل مارگارین غنی شده، تخم مرغ، غلات غنی شده، ماست غنی شده، آب پرتقال غنی شده و قارچ است.

ویتامین E: یک آنتی اکسیدان محلول در چربی است که موجب تقویت عملکرد سیستم ایمنی می شود. و از کلیه ها در مقابل رادیکال آزاد مضر محافظت می کند. چراکه رادیکال های آزاد در عملکرد کلیه ها اختلال ایجاد می کنند. ویتامین E همچنین موجب کاهش التهاب کلیه ها می شود. فشار اکسایشی بدن را از بین می برد، اکسیژن، مواد مغذی و خون را به کلیه ها می رساند.بافت های آسیب دیده. ناشی از عفونت کلیه ها را بهبود می بخشد. مواد خوراکی سرشار از این ویتامین عبارتند از انبه، کلم بروکلی، روغن ذرت، کره بادام زمینی، بادام، گوجه فرنگی، اسفناج و روغن جوانه گندم.

علت استفاده از دیالیز

در واقع این روش درمانی است که در آن خون را با کمک دستگاه تصفیه و پاکسازی می کنند. از دهه 1940، از این روش به عنوان راهی برای درمان اختلالات کلیوی و بیماری های مربوط به این بخش استفاده می شود.

مرکز دیالیز

 

نحوه عملکرد دیالیز خون

هنگامی کلیه ها از کار می افتند و وظایف خود را انجام نمی دهند، دیالیز  از طریق انجام کار های زیر، به حفظ تعادل در بدن بیمار کمک می کند.

 • مواد زائد، نمک و مایعات اضافی را حذف می کند و از بین می برد تا در بدن انباشته و جمع نشوند.
 • مقدار بعضی از مواد شیمیای موجود در بدن مانند سدیم، پتاسیم و بی کربنات را در سطح مناسب و متعادلی نگه می دارد.
 • به کنترل فشار خون افراد بیمار کمک می کند.

 

آیا بیماری های کلیوی همیشگی هستند؟

 

دیالیز

 

 

 

 

 

 

 

 

گاهی اوقات نارسایی کلیوی دائمی است و بیمار نیاز به دیالیز دائمی در یک مرکز دیالیز خواهد داشت.در بعضی موارد این گونه نیست .و بعد از مدتی طی جلسات درمانی، بهبودی حاصل می شود. در چنین مواردی از دیالیز فقط برای مدت محدودی استفاده می شود.

پس از بهبود کلیه های بیمار، می توان این روش را متوقف کرد.اما اگر بیماری های کلیوی شدید. و مزمن باشند،در وضعیت کلیه ها، بهبودی حاصل نمی شود .فرد بیمار لازم است تا پایان عمر. خود به انجام دیالیز ادامه دهد. البته در برخی از موارد، ممکن است.

پزشک معالج مرکز دیالیز، پیوند کلیه را برای فرد بیمار توصیه کند. در این صورت تا زمانی که کلیه اهدایی. با شرایط مناسب پیدا نشده است.بیمار در لیست انتظار قرار دارد و باید در این مدت از دیالیز خون. در یک مرکز دیالیز مناسب و به روز استفاده کند.

مرکز دیالیز

دیالیز کلیه چگونه انجام می شود؟

در ابتدا لازم است پزشک فوق تخصص در یک مرکز دیالیز، به رگ های خونی بیمار دسترسی پیدا کند.

در صورتی که دیالیز کلیه برای مدت محدودی لازم باشد.پزشک از لوله ای باریک به نام کانتر استفاده می کند.به طور معمول. کانتر در یک رگ بزرگ در قفسه سینه، گردن یا پا قرار داده می شود.

اگر لازم باشد که دیالیز کلیه. برای مدت طولانی تری مورد استفاده قرار گیرد.باید از روش دائمی و پایدار تری. برای دسترسی به رگ های خونی بهره برد. برای این کار پزشک معالج مرکز دیالیز، یکی از سرخرگ ها را با کمک. لوله مصنوعی به سیاهرگ متصل می سازد.

پس از انجام این اتصال، هر زمان که بیمار به دیالیز احتیاج داشته باشد،با کمک قرار دادن یک سوزن در این ناحیه. دسترسی به این قسمت انجام می شود.

در هر جلسه دیالیز کلیه.خون بیمار از طریق این سوزن از بدن او خارج شده و پس از رد شدن از فیلتر ها و پاکسازی.خون تصفیه شده به بدن بیمار باز می گردد.

مرکز دیالیز
مرکز دیالیز

تا چه زمانی باید به این کار ادامه داد؟

این موضوع به نوع بیماری کلیوی بستگی دارد. اگر بیماری کلیوی مزمن نباشد. و پس از مدتی رفع شود.می توان دیالیز را ادامه نداد . آن را متوقف کرد. با این وجود، در بیشتر موارد، نارسایی کلیوی شدید است و بیمار به پیوند. کلیه نیاز دارد.اما همیشه شرایط لازم برای پیوند کلیه وجود ندارد و بیمار باید مدتی منتظر بماند .تا فرد اهدا کننده کلیه با شرایط مناسب پیدا شود. در این فاصله بیمار به دیالیز احتیاج دارد.همچنین اگر شرایط جسمی و سلامت بیمار برای انجام عمل پیوند .عضو، مناسب نباشد لازم است. تا پایان عمر دیالیز برای او انجام شود.

مرکز دیالیز

زندگی با دیالیز

بسیاری از افراد با وجود انجام دیالیز، زندگی خوبی را سپری می کنند. آن ها می توانند. رانندگی کنند.کار و تحصیل خود را ادامه دهند. ورزش کنند و برای تعطیلات به مکان های تفریحی بروند. افراد زیادی با کمک .دیالیز به زندگی خود ادامه میدهند. اما این روش نمی تواند. همه وظایف کلیه را انجام دهد. اگر کلیه ها نتوانند. نقش های خود را به درستی در بدن ایفا کنند.فشار بسیار زیادی به بدن بیمار وارد می شود و سلامتی او به خطر می افتد. این موضوع به حدی حائز اهمیت است. که اگر افراد مسن و دیگر افراد که بیماری های زمینه ای نیز دارند.به موقع کلیه مناسبی برای پیوند دریافت نکنند. ممکن است جان خود را از دست دهند..

انواع دیالیز کلیه در مرکز دیالیز

دیالیز در تهران | همودیالیز تهران

دیالیز خونی و دیالیز صفاقی، دو نوع دیالیز کلیه هستند.

دیالیز خونی یا همودیالیز:

همودياليز چيست؟

همودياليز رايج ترين روش براي درمان نارسايي پيشرفته و دائمي كليه است.كليه‌ هاي سالم با خارج كردن مايعات اضافي. مواد معدني و مواد زائد، خون شما را پاك نگه مي‌ دارند. آن ها در عين حال هورمون‌ هايي را مي‌‌ سازند كه استخوان‌ هاي شما را محكم نگه مي ‌دارند. و به توليد خون در بدن كمك مي ‌كنند.هنگامي كه كليه‌ ها دچار نارسايي مي‌ شوند،‌ مواد زائد مضر و مايعات در بدن جمع مي شوند، فشار خون ممكن است بالا رود. و گلبول‌ هاي قرمز خون به اندازه كافي در بدن توليد نشوند.همودياليز براي اولين بار در دهه 1960 ميلادي به صورت يك درمان عملي براي نارسايي كليه استفاده شد. و تا امروز درمان با اين شيوه كارآمدتر شده و عوارض جانبي آن به حداقل رسيده است.در سال‌ هاي اخير ماشين‌ هاي دياليز، كوچك تر و قابل‌ حمل ‌تر و ساده‌ تر شده اند. و در نتيجه جذابيت بيشتري براي بيماران پيدا كرده‌ اند. اما حتي با داشتن بهترين شيوه ‌ها و تجهيزات، همودياليز هنوز يك درمان پيچيده است. كه استفاده از آن نياز به كار هماهنگ يك گروه كامل مراقبت‌ بهداشتي از جمله متخصص كليه(اورولوژیست)، پرستار دياليز، تكنسين دياليز، متخصص تغذيه و مددكار اجتماعي دارد. و البته همكاري خودتان و اعضاي خانواده‌ تان نيز لازم است.

همودياليز چگونه عمل مي‌ كند؟

همودياليز فرآيندي است كه در طي آن، خون از بدن بيمار مبتلا به نارسايي كليه،‌ خارج مي ‌شود و پس از تصفيه ‌شدن در دستگاه دياليز، به بدن بازگردانده مي ‌شود. دستگاه دياليز يا كليه مصنوعي، ماشيني است كه مي ‌تواند مواد زائد را از خون جدا كند، يا مواد لازم را به آن بيفزايد. دستگاه دياليز با انجام اين عمل، تعادل اسيد و باز و مقدار آب و مواد محلول موجود در بدن را كنترل مي ‌كند.در همودياليز، خون به تدريج از بدن خارج مي ‌شود، از ميان يك فيلتر مخصوص كه مواد زائد و مايعات اضافي را جدا مي‌ كند، مي‌ گذرد و خون تصفيه‌‌ شده دوباره به بدن بازگردانده مي ‌شود. خروج مواد زائد مضر و نمك و مايعات اضافي از بدن، فشار خون را كنترل کرده و تعادل مواد شيميايي مانند پتاسيم و سديم را حفظ مي کند.

مرکز دیالیز
مرکز دیالیز

دیالیز صفاقی:

با استفاده از این نوع دیالیز، خون بیمار در بدن او تصفیه می شود. در طی انجام دیالیز صفاقی مایع مخصوصی. جهت پاکسازی خون به داخل حفره شکمی وارد می شود. و مواد زائد موجود در خون را از رگ های درون بدن جذب می کند. پس از جذب مواد زائد.این مایع از بدن خارج می شود. این نوع دیالیز نسبت. به همودیالیز ساده تر است. و .بیمار می تواند این روش را به تنهایی در منزل انجام دهد. و نیازی به کمک دیگران. یا رفتن به مراکز دیالیز ندارد.

مرکز دیالیز

آمادگی های لازم پیش از انجام جلسات معالجه

پیش از انجام اولین جلسه دیالیز در یک مرکز دیالیز، پزشک معالج لوله باریک یا دستگاهی را برای. دسترسی آسان به جریان خون شما، در بدنتان قرار می دهد که یک جراحی سریع و ساده است. پس از این عمل شما باید بتوانید در همان روز به خانه بازگردید. اگر فکر می کنید که ممکن است نتوانید. پس از انجام این جراحی به تنهایی به خانه بازگردید. بهتر است، یک همراه داشته باشید. در مدت جلسات لباس راحت و مناسب بپوشید. به دقت به توصیه های پزشک خود توجه کنید. و از آن ها پیروی کنید. این توصیه ها می تواند شامل نکاتی همچون روزه داری. پیش از هر جلسه درمانی باشد.

دیالیز در خانه

شاید جالب باشد که بدانید، هر دو نوع این روش یعنی، همودیالیز و صفاقی را می توانید. در خانه نیز انجام دهید. برای انجام همودیالیز در منزل.لازم است. فرد دیگری نیز به شما کمک کند. این فرد می تواند همسر، دوست یا یکی از اعضای خانواده باشد.همچنین استخدام. یک پرستار نیز برای این کار ایده خوبی است. دیالیز صفاقی را می توانید به تنهایی انجام دهید و نیازی به کمک دیگران ندارید.

پزشک معالج برای انجام هر دو نوع در منزل.توضیحات. و آموزش های لازم را به طور کامل به شما خواهد داد.

دیالیز خون  همودیالیز 

مرکز دیالیز

تعداد جلسات دیالیز

تعداد جلسات دیالیز به شدت بیماری فرد بستگی دارد اما معمولا سه جلسه در هفته در مراکز درمانی انجام می شود. که هر جلسه دیالیز حدود سه تا چهار ساعت طول می کشد. جلسات دیالیز در خانه را نیز می توان سه بار در هفته یا روزانه انجام داد.

البته این جلسات کوتاه تر هستند. و حدود 2 تا 3 ساعت زمان می برند که تحمل آن برای افراد آسان تر است.

 

افراد بیمار تا چه مدت می توانند به کمک دیالیز خون زندگی کنند؟

اگر کلیه ها دچار نارسایی شدید باشند، افراد بیمار باید. تا پایان عمر تحت درمان با دیالیز قرار گیرند.

به جز در مواردی که امکان پیوند کلیه وجود داشته باشد.امید به زندگی در این بیماران به وضعیت سلامتی آن ها و ادامه روند درمانی بستگی دارد.

به طور متوسط امید به زندگی برای بیماران دیالیزی پس از نارسایی کلیوی و از کار افتادن آن. 5 تا 10 سال است. اما بسیاری از بیماران 20 تا 30 سال با استفاده از دیالیز زنده می مانند. و به راحتی زندگی می کنند.بیماران باید راه های مراقبت. و حفاظت از سلامت خود در دوران انجام دیالیز را، از پزشک متخصص خود بپرسند. و آن ها را با دقت به کار گیرند.

اگر افراد جلسات دیالیز را متوقف کنند، تا چند وقت می توانند زنده بمانند؟

این موضوع بستگی به شرایط بیمار دارد و برای هر فرد کاملا متفاوت است. بیمارانی که جلسات دیالیز خود را متوقف می کنند. ممکن است یک هفته تا چند هفته زنده بمانند و زندگی کنند. همانطور که پیش تر گفته شد. این شرایط و عواقب آن کاملا بستگی به وضعیت سلامتی بیمار و میزان عملکرد کلیه او دارد. بهترین کار آن است. که بیماران طبق نظر پزشک معالج خود عمل کنند و برای آن که جان خود را به خطر نیندازند. تا زمانی که لازم است به جلسات دیالیز ادامه دهند.

مرکز دیالیز
دیالیز11

آیا می توان جلسات دیالیز را متوقف کرد و آن ها را ادامه نداد؟

از آنجا که در صورت توقف جلسات دیالیز، مواد زائد و مایعات اضافی در بدن. بیماران جمع. و انباشته می شود،جان افراد به خطر می افتد. لزا در بسیاری از موارد، زمانی که بیماران کلیوی، دیالیز را آغاز می کنند.نمی توانند بدون آن زنده بمانند. در صورتی که کلیه اهدایی با شرایط مناسب. برای انجام پیوند پیدا شود و یا بیماری فرد بهبود یابد. سلامتی خود را بازیابد.می تواند با دستور پزشک معالج جلسات دیالیز را متوقف کند.

اگر بیمار یک یا تعدادی از جلسات دیالیز خود را فراموش کند، چه اتفاقی می افتد؟

اگر افراد بیش از یک جلسه از جلسات دیالیز خود را طی دوره درمانی از دست دهند. می تواند. برای آن ها خطرناک باشد. در واقع از دست دادن یک جلسه درمانی بدین معناست که. در پاکسازی و تصفیه خون بیمار، وقفه ایجاد شده است. این وقفه باعث انباشته شدن. مواد زائد در بدن فرد می شود.که مشکلات و آسیب های زیادی را به همراه دارد.

اگر این کار، یعنی از دست دادن جلسات دیالیز، به طور مکرر و متوالی صورت گیرد.تاثیرات بسیار منفی بر سلامتی بیمار خواهد داشت. بیماران برای پیشگیری از به خطر افتادن سلامتی خود. لازم است پیش از هر گونه اقدام در این زمینه و به وقفه انداختن دوره درمانی خود، با پزشک مشورت کنند.

آیا دیالیز عمر افراد را کاهش می دهد؟

طبق تحقیقات انجام شده، افرادی که دیالیز را شروع می کنند،به طور میانگین سه سال پس از آن، عمر می کنند.

از آنجا که میانگین سنی بیمارانی که از این روش درمانی استفاده می کنند.حدود 65 سال است، به طور کلی امید به زندگی در این افراد کمتر است.

مدت زمان دیالیز در مراکز دیالیز و خانه

این موضوع بستگی به شدت نارسایی کلیه دارد. هر هفته حدود 3 جلسه دیالیز در مراکز درمانی لازم است که به طور معمول هر جلسه حدود 3 تا 4 ساعت طول می کشد. در خانه شرایط فرق دارد. بیماران می توانند در منزل به کمک پرستار یا اعضای خانواده، جلسات کوتاه تر، حدود 2 تا 3 ساعت را حداقل 5 تا 7 روز انجام دهند. برای داشتن جلسات طولانی تر در خانه، می توان 3 تا 6  شب در هفته در هنگام خواب دیالیز را انجام داد. علاوه بر آن می توان از ترکیب جلسات شبانه و روزانه نیز بهره بود. همه آنچه گفته شد، باید تحت نظر پزشک و بر اساس دستورات او صورت گیرد.

آیا بیمار طی جلسات دیالیز احساس درد و ناراحتی دارد؟

دیالیز به طور معمول آسیبی به بیمار نمی رساند اما در حین انجام آن ممکن است افراد درد خفیفی را احساس کنند. در دیالیز خونی ممکن است با ورود سوزن ها به بدن، بیمار احساس درد کند اما این درد پس از پایان جلسه از بین می رود. اگر ورود سوزن به بدن بیمار را اذیت کند.می تواند پیش از شروع جلسات، از دارو های بی حسی استفاده نماید.

دیالیز12

هزینه هر جلسه دیالیز در مرکز دیالیزخصوصی در تهران

با توجه به شرایط اقتصادی، هزینه های مربوط به جلسات دیالیز و دیگر خدمات پزشکی در مراکز خصوصی و دولتی تغییر می کنند.در سال های گذشته، هزینه هر جلسه در بخش دولتی 200 هزار تومان و در بخش های خصوصی حدود 270 هزار تومان بوده است.

با توجه به تغییرات قیمت در سال های اخیر، هزینه هر جلسه دیالیز در مرکز خصوصی در تهران و مراکز دولتی به حدود 900 هزار تومان بصورت آزاد افزایش یافته است.البته با سیاست های حمایتی دولت.میزان پرداختی بیمار برای هزینه هر جلسه. دیالیز در مرکز خصوصی و دولتی در ایران رایگان می باشد.

شما می توانید دیالیز را بصورت کاملا رایگان با خدمات پزشکی و رفاهی فوق العاده در مرکز خصوصی فوق تخصصی دیالیز موعود در تهران انجام دهید. جهت ثبت درخواست، هم اکنون به ما پیام دهید:

تلفن تماس و رزرو نوبت:

021-33851088

 

ارسال پیام از طریق واتساپ:

09038577710

دیالیز53
دیالیز53

پیشگیری از نیاز به مراجعه مرکز دیالیز

با توجه به مشکلات و دشورتری های دیالیز که پیش تر گفتیم.بهترین راه آن است. که از بروز بیماری های کلیوی پیشگیری. یا با کنترل آن ها، نیاز به دیالیز را به تعویق بیندازیم. در ادامه به برخی از روش های مناسب برای این کار اشاره می کنیم:

 • مواد غذایی سالم و ارگانیک مصرف کنید.
 • آب فراوان بنوشید.
 • در صورتی که اضافه وزن دارید، وزن خود را کاهش دهید.
 • از کشیدن سیگار و استفاده از دخانیات بپرهیزید.
 • نمک اضافی را از غذای خود حذف کنید.
 • فشار خون بالا را کنترل کنید.
 • اگر دچار دیابت هستید آن را کنترل  و اگر به این بیماری مبتلا نیستید.از روش های مناسب برای پیشگیری از ابتلا به دیابت استفاده کنید.
 • با پزشک خود مشورت کنید و از توصیه های او استفاده کنید.

 

عوارض دیالیز

همانطور که می دانید هر روش درمانی، علاوه بر مزایایی که برای سلامتی افراد و درمان بیماری ها دارد. ممکن است عوارض جانبی و تاثیرات منفی نیز بر سلامتی افراد داشته باشد. بروز این عوارض می تواند به طور موقت باشند و یا به طور دائمی. بیشترین .عوارضی که برای همودیالیز یا دیالیز خونی گزارش شده است .شامل افت فشار خون، عفونت ناحیه، خارش پوستی، لخته شدن خون و گرفتگی عضلات است. دیالیز صفاقی نیز ممکن است باعث فتق، افزایش وزن، عدم تعادل میزان پتاسیم در بدن و پریتونیت شود.

کلینیک کلیه و فشار خون بالا

راه های ارتباطی با مرکز فوق تخصصی دیالیز موعود

 

تلفن تماس و رزرو نوبت:

021-33851088

 

ارسال پیام از طریق واتساپ:

09038577710

 

ارسال ایمیل:   moudclinics@gmail.com

instagram.com/mouodclinic(صفحه اینستاگرام کلینیک موعود)

لوکیشن درمانگاه موعود خاورشهر