چشم پزشکی

کلینیک چشم پزشکی

کلینیک چشم پزشکی موعود:

تخصص چشم با آناتومی، فیزیولوژی و بیماریهای چشم سر و کار دارد. چشمها معمولا با حوادث و چالش‌های خاصی سر و کار دارند. برخی‌ از شایع‌ترین بیماری‌ها و مشکلات مربوط به تخصص چشم شامل عفونت میکروبی چشم، آب سیاه، آب مروارید ،قوز قرنیه، کوررنگی، شب‌کوری، تنبلی چشم، رتینوپاتی و.. است و… است. از آنجا که چشم‌ پزشکان روی چشم جراحی هم انجام می‌دهند، دکتر چشم پزشک دارای یک تخصص جراحی و طبی است.

بیماری های چشم:

آب مروارید

مشخصه آن لنز سفید ابری و شیری در چشم است ، بیشتر آب مروارید مربوط به سن است و اکثرا در افراد بالای 50 سال دیده می شود (اما در هر سنی ممکن است ایجاد شود). آب مروارید می تواند نتیجه آسیب ، قرار گرفتن در معرض اشعه ماورا بنفش و یا دلایل دیگر باشد. این همان چیزی است که باعث کدر شدن لنز چشم می شود. در صورت عدم درمان ، آب مروارید در نهایت می تواند باعث کاهش شدید بینایی شود.

درمان: خوشبختانه آب مروارید یک مشکل شایع چشم است که با جراحی قابل درمان است. اینکه آیا عمل جراحی مورد نیاز است به درجه کاهش بینایی بستگی دارد . بنابراین برای درمان باید نزد یک متخصص بینایی سنجی مراجعه کنید تا شرایط بینایی شما در نظر بگیرد.

قوز قرنیه

به طور معمول ، قرنیه (لنز خارجی واضح چشم) به شکل یک گنبد، مانند یک توپ است. با این حال ، گاهی اوقات ، قسمتی که قرنیه را در جای خود نگه می دارد ضعیف می شود و باعث می شود قرنیه به شکل مخروط درآید. به این وضعیت قوز قرنیه گفته می شود. اگر به موقع و سریع درمان نشود ، این مورد می تواند باعث کاهش جدی بینایی شود. بدون درمان ، بسیاری از افراد به پیوند قرنیه احتیاج دارند.

درمان: درمان معمولاً با عینک شروع می شود. علاوه بر این روش، درمان های دیگری وجود دارد که در صورت عدم پاسخ مناسب ممکن است از روش پیوند قرنیه استفاده شود.

رتینوپاتی دیابتی

رتینوپاتی دیابتی در نتیجه قند خون بالا برای مدت طولانی همراه با دیابت نوع 1 و 2 رخ می دهد و در صورت عدم درمان می تواند باعث کوری شود. قند خون بیش از حد می تواند رگ های خونی پشت چشم را تغییر دهد و از دریافت مواد مغذی مورد نیاز شبکیه برای حفظ بینایی جلوگیری کند. هر کس مبتلا به دیابت نوع 1 یا نوع 2 در معرض خطر رتینوپاتی دیابتی است. با این حال ، نوع دیابت در هر فرد ، چگونگی نوسان قند خون ، کنترل قندهای شان و مدت طولانی ابتلا به دیابت ، همه در خطر او تأثیر دارد.

درمان: در بیشتر موارد ، جراحی با لیزر می تواند از افت چشم گیر مرتبط با رتینوپاتی دیابتی جلوگیری کند. روشی به نام فتو انعقاد لیزری می تواند رگهای خونی در حال رشد را از بین ببرد.

خطاهای انکساری

عیوب انکساری شایع ترین علت بروز مشکلات بینایی است. انکسار در چشم هنگام عبور نور از قرنیه و عدسی رخ می دهد. خطاها می توانند در نتیجه طول کره چشم ، تغییر در شکل قرنیه یا پیری طبیعی لنز رخ دهند. نزدیک بینی ، دور بینی و آستیگماتیسم بر اساس عیب انکساری دسته بندی می شوند.

درمان: رایج ترین روش های درمان عینک ، لنزهای تماسی و جراحی است.

 

 

ویژگی های شاخص کلینیک ما

  • داشتن نیرو های متخصص و باتجربه
  • داشتن محیطی مناسب و ارام
  • مدیریت عالی کلینیک و سازمان
  • نوبت دهی سریع و پشتیبانی عالی
پزشکان
1
پزشکان
تقدیر نامه ها
2
تقدیر نامه ها
گنجایش کلینیک
1
گنجایش کلینیک
رضایت بیماران
120+
رضایت بیماران